AKMI technologo nuomonė apie akmenį iš Kinijos

Natūralus akmuo iš Kinijos.

Šiame globalizuotame pasaulyje, naudojant 21-o amžiaus informacijos priėmimo ir perdavimo priemones, importuotis natūralų akmenį net ir iš tolimosios Kinijos nėra sudėtinga. Kaip ir daugelis įvairiausių prekių importuojamų iš šios šalies, natūralus akmuo bei gaminiai iš jo, siūlomi itin palankiomis kainomis. Gali susidaryti nuomonė, kad ko daugiau ir reikia? Pirk, naudok ir džiaukis puikiu akmeniniu daiktu. Akmuo juk amžinas. Tačiau pirmas įspūdis šiek tiek klaidinantis. Klaidinantis ne dėl itin patrauklios kainos,o dėl akmens apdirbimo kokybės ir gaminių ilgalaikiškumo. Jei šie faktoriai Jums nėra svarbūs, tai šio straipsnio neverta toliau skaityti. Straipsnį rašau vertinantiems natūralaus akmens išskirtines savybes .

Natūralaus akmens apdirbimo pramonė Kinijos Liaudies Respublikoje yra sparčiai auganti pramonės šaka. Pakankamai geri produktai yra grindinio trinkelės, šaligatvio plytelės, bortai ar monumentalių eksterjero gaminių ruošiniai gaminami iš originalaus kinietiško granito. Tai puikus kainos ir nereikalaujamos kokybės santykis.

Dauguma natūralaus akmens gaminių pagamintų Kinijoje yra pigesni už kitus dėl keleto elementarių dalykų:

          1. Kinijos gamintojai supirkinėja iš įvairių pasaulio šalių karjerų žaliavą neatitinkančią tų šalių statybinių medžiagų standartų. Akmens blokai yra maži, turi mikrotrūkimus, dažnai net suaižėję. Neretai šie blokai būna jau ne vieną žiemą prastovėję kalnuose, t.y. patyrę daug akmens struktūrą ardančių užšalimo ir atšilimo ciklų. Norint efektyviai eksploatuoti karjerą, būtina atsikratyti šių nekondicinių akmens luitų. O tai kainuoja ne pigiai. Todėl, karjerų savininkai mielai atiduoda šią niekam tikusią žaliavą „karjerų sanitarams“. Šių medžiagų techninės charakteristikos žymiai skiriasi nuo tų, kurios yra sertifikuotos, išbandytos laboratorijose, kas yra būtina šiuolaikinėje civilizuotoje statyboje. Techninių parametrų matavimai, tokie kaip: stipris lenkiant koncentruota apkrova, stipris lenkiant, esant pastoviam momentui, atsparumas dilimui, vandens įmirkimas atmosferiniame slėgyje, stipris gniuždant ir kt. nėra atliekami arba jų techniniai parametrai žymiai prastesni.
          2. Gamintojai iš Kinijos turi ne tik pigią darbo jėgą, bet ir savitą supratimą apie gaminio kokybę, todėl ir akmens apdirbimo pramonėje retai kur naudojami šiuolaikiniai įrengimai bei naujos technologijos. Prastos kokybės gaminiai pristatomi kaip rankų darbo, o iš tikro - naudojami technologiškai pasenę įrankiai, mechnizmai dirba netinkamais režimais, kurie dar labiau pablogina akmens struktūros kokybę. Norint to išvengti - pasaulyje jau seniai naudojamos įvairiausios skaitmeninio programinio valdymo akmens apdirbimo staklės, suteikiančios gaminiui nepriekaištinga tikslumą bei puikią apdirbimo kokybę.
          3. Įvairiose pasaulio šalyse (Kinija bei Lietuva neišimtis) pasitaiko „verslininkų“ kurie prastą, neatitinkantį statybos standartų bei normų akmenį, vadina tais pačiais žaliavų pavadinimais kaip sertifikuotos ir deramai išbandytos licenzijuotose statybos medžiagų laboratorijose žaliavos arba prie klasikinio pavadinimo prideda žodelį „NEW“. Taip vartotojai gauna tikrai pigų produktą, tik gaila, kad su labai prastomis medžiagų savybėmis.

Neturime moralinės teisės kritikuoti savų kolegų. Domėkitės ir spręskite patys. Rinkdamiesi gaminius atkreipkite ypatingą dėmesį į atskirų akmens segmentų jungimus, raštų suderinimus, briaunų ir paviršių apdirbimo kokybę. Esame įsitikinę, kad perskaitę šį straipsnį, padarysite sau tinkamą pasirinkimą.